Μας ελάτε σε επαφή με

Υπεύθυνος : Vivian

Τηλεφωνικό νούμερο : +8613323263210

WhatsApp : +8613323263210

Free call

Τι είναι ένα σκοινί μπαλωμάτων οπτικής ίνας; Ποιοι είναι οι τύποι και οι διαφορές;

April 6, 2021

τα τελευταία νέα της εταιρείας για Τι είναι ένα σκοινί μπαλωμάτων οπτικής ίνας; Ποιοι είναι οι τύποι και οι διαφορές;

Άλτης ινών Sc:

 

Άλτης ινών Sc: αναπτυγμένη από NTT της Ιαπωνίας την επιχείρηση, η δομή και το μέγεθος του μανικιού της καρφιτσών και συζεύξεων είναι ακριβώς οι ίδιες με τον τύπο FC. Ο τυποποιημένος τετραγωνικός συνδετήρας, η μέθοδος στερέωσης της βυσματωτής κλειδαριάς τύπων συρτών, δεν πρέπει να περιστραφεί, και χρησιμοποιείται συχνά ως συνδετήρας της οπτικής ενότητας GBIC, και χρησιμοποιείται περισσότερο στο δρομολογητή. Έχει τα χαρακτηριστικά της χαμηλής τιμής και της μικρής διακύμανσης της απώλειας πρόσβασης. Συνήθως χρησιμοποιημένος για τη σύνδεση βάση-FX 100G.

τα τελευταία νέα της εταιρείας για Τι είναι ένα σκοινί μπαλωμάτων οπτικής ίνας; Ποιοι είναι οι τύποι και οι διαφορές;  0

FC άλτης ινών:

 

FC σκοινί μπαλωμάτων οπτικών ινών: Αναπτύχθηκε αρχικά από NTT στην Ιαπωνία. FC είναι η σύντμηση Ferrule του συνδετήρα στα αγγλικά. Το εξωτερικό προστατευτικό μανίκι είναι ένα μανίκι μετάλλων και η μέθοδος στερέωσης είναι turnbuckle. Γενικά χρησιμοποιημένος από την πλευρά ODF, χρησιμοποιημένη στην επιτροπή μπαλωμάτων. Έχει τα πλεονεκτήματα της ισχυρών συμπίεσης και της αντίστασης σκόνης.

τα τελευταία νέα της εταιρείας για Τι είναι ένα σκοινί μπαλωμάτων οπτικής ίνας; Ποιοι είναι οι τύποι και οι διαφορές;  1

 

Άλτης ινών του ST:

Άλτης οπτικής ίνας του ST: το κοχύλι είναι στρογγυλό, η μέθοδος στερέωσης είναι turnbuckle, ο πυρήνας εκτίθεται, και το βούλωμα είναι μισός κύκλος για να τον καθορίσει με μια ξιφολόγχη. Συχνά χρησιμοποιημένο ως συνδετήρας 10base-φ, χρησιμοποιείται συνήθως για τα πλαίσια διανομής οπτικής ίνας.

τα τελευταία νέα της εταιρείας για Τι είναι ένα σκοινί μπαλωμάτων οπτικής ίνας; Ποιοι είναι οι τύποι και οι διαφορές;  2

Σκοινί μπαλωμάτων οπτικών ινών MPO:

Ο συνδετήρας αλτών οπτικών ινών MPO (ώθηση πολυ-ινών επάνω) είναι ένας από τους συνδετήρες σειράς ΑΜ. Οι δύο τρύπες οδηγών με μια διάμετρο 0.7mm στο αριστερό και τις δεξιά πλευρές ferrule συνδέονται ακριβώς με την καρφίτσα οδηγών (επίσης αποκαλούμενη καρφίτσα ΚΑΡΦΙΤΣΩΝ). Οι διάφορες μορφές αλτών MPO μπορούν να παραχθούν μετά από να επεξεργαστούν τους συνδετήρες MPO και τα καλώδια οπτικής ίνας.

 

τα τελευταία νέα της εταιρείας για Τι είναι ένα σκοινί μπαλωμάτων οπτικής ίνας; Ποιοι είναι οι τύποι και οι διαφορές;  3

 

Ελάτε σε επαφή μαζί μας

Εισάγετε το μήνυμά σας

1184493529@qq.com
+8613323263210
+8613323263210